Telegram / Facebook / Instagram / Site
Автомобиль «тонировка» қилингани учун қўлланилган жарималар миқдори камайтирилиши мумкин
Автомобилнинг ойна тусини ўзгартирганлик учун қўлланилган жарималар миқдори камайтирилиши мумкин. Бу ҳақда Норматив-ҳуқуқий ҳужжатлар лойиҳалари муҳокамаси порталида маълум қилинди.
Байрам кунлари қайси банкларда валюта айирбошлаш мумкин
Байрам ва дам олиш кунлари айрим банклар томонидан аҳолига қулайлик яратиш мақсадида валюта айирбошлаш ва пул ўтказмалари шохобчалари фаолияти йўлга қўйилмоқда. Бу ҳақда Марказий банк матбуот хизмати маълум қилди.
Ўзбекистонда 29 март куни қандай об-ҳаво кузатилади
Эртага, 29 март куни Ўзбекистон ҳудудида ҳаво бироз булутли бўлиб, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади, дея хабар бермоқда «Ўзгидромет».
Ўзбекистонда 29 март куни саҳарлик ва ифторлик вақти қачон – жадвал
29 март, шанба куни муборак Рамазон ойининг йигирма тўққизинчи куни бўлиб, Тошкент шаҳрида саҳарликнинг тугаши соат 4:52 ни ташкил қилади. Ифторлик эса 18:48 да бошланади.
Yangwang U7 седани Хитойда сотувга чиқди
BYD ўзининг янги флагман седани Yangwang U7ʼни чиқарди ва бу Yangwang бренди остидаги биринчи шундай тоифадаги автомобиль бўлди. Бу ҳақда carnewschina нашри хабар берди.
Ҳайит намози муносабати билан Тошкентдаги айрим кўчалар вақтинча ёпилади
Ҳайит намозини тартибли ва юқори савияда ўтказиш, шунингдек, фуқаролар учун қулайлик ва хавфсизликни таъминлаш мақсадида 30 март куни соат 00:00 дан 07:30 гача Тошкентнинг бир қатор кўчаларида автотранспорт ҳаракати вақтинча чекланади. Бу ҳақда Тошкент шаҳар ИИББ ЙҲХБ ахборот хизмати маълум қилди.
Халқаро Валюта Жамғармаси Украинага $400 миллион кредит ажратди
Халқаро Валюта Жамғармаси (ХВЖ) директорлар кенгаши Кенгайтирилган фонд дастури доирасида Украинага $400 миллион ажратишни маъқуллади. ХВЖга кўра, ушбу маблағ мамлакатнинг иқтисодий барқарорлигини сақлаб қолиш ва тикланиш жараёнини қўллаб-қувватлашга йўналтирилади.
Grok чат-боти Androidʼда энг кўп юклаб олинган иловага айланди
Илон Маск ўзининг xAI компанияси томонидан ишлаб чиқилган Grok чат-боти Androidʼда энг кўп юклаб олинган бепул иловалар орасида биринчи ўринни эгаллаганини маълум қилди.
Шавкат Мирзиёев Олмаотада қандай кутиб олинди — фото
Ўзбекистон президенти Шавкат Мирзиёев амалий ташриф билан Олмаота шаҳрига келди. Бу ҳақда президент матбуот хизмати хабар берди.