Web site: http://surxondaryo.uz/
Ishonch telefoni: +998 (76) 224-02-89, 1088
Elektron pochta: [email protected]
Yuridik manzili: Termiz shahri, At-Termiziy ko‘chasi 1-uy.
@surxondaryouz_bot
Bugun Surxondaryo viloyati hokimi Ulug‘bek Qosimov hududlarga tashrifini Qumqo‘rg‘on va Denov tumanlarida davom ettirdi. Xususan, Qumqo‘rg‘on tumanida "Toza hudud" DUK faoliyati bilan tanishildi hamda ishchi-xodimlar bilan uchrashuv o‘tkazildi. Shuningdek, viloyat chiqindilarni boshqarish va qayta ishlash sohasida olib borilayotgan ishlar yuzasidan ekologiya boshqarmasi axborot berdi. Viloyat rahbari korxona hududida tashkil etilayotgan bog‘ uchun daraxt ko‘chatlari ekish tadbirida ishtirok etdi.
Keyingi manzilda viloyat rahbari Denov tumanida "Shashmohkashshob qurilish invest" xususiy korxonasi tomonidan qurilishi rejalashtirilgan birinchi qavati savdo va xizmat ko‘rsatish nuqtalari bo‘lgan ko‘p qavatli turar joylar kompleksi hamda tadbirkorlik obyektlari qurilishiga start berdi.
Shundan so‘ng, Denov tumani hokimligida viloyatimiz hokimi va Ijtimoiy himoya milliy Agentligi mas’uli rahbarligida viloyatda ijtimoiy himoyaga muhtoj, nogironligi bo‘lgan insonlar uchun qulayliklar yaratish, loyihalar qurilishida bunga alohida e’tibor qaratish masalalari muhokamasi o‘tkazildi. Shuningdek, bu borada ishlab chiqilgan loyihalar taqdimot qilindi. Yig‘ilishda qurilish sohasida amalga oshirilayotgan ishlar hamda kelgusidagi vazifalar ham muhokama qilinib, chora-tadbirlar belgilab olindi.
Surxondaryolik o‘quvchi AQSH oliygohining 268 ming dollarlik grandi sohibi bo‘ldi
Termiz shahridagi Prezident maktabining 11-sinf oʻquvchisi Abroriddin Holliyev AQSHning Nyu York shahrida joylashgan Hobart and William Smith Colleges oliygohiga 268 000 dollar miqdoridagi 100 foizlik grand asosida oʻqishga qabul qilindi.
Mazkur oliygoh AQSHning tarixiy oliygohlaridan biri bo‘lib, dunyo bo‘yicha ham o‘z nufuziga ega hisoblanadi.
Abroriddinga kelgusidagi o‘qishlarida muvaffaqiyatlar tilaymiz!
Surxondaryolik yuridik soha talabalari amaliyotlarni bevosita prokuratura organlarida o‘tashadi
Surxondaryo viloyati prokuraturasi va Termiz davlat universiteti o‘rtasida hamkorlik memorandumi imzolandi. Mazkur memorandum doirasida universitetning yuridik yo‘nalishida tahsil olayotgan talabalar amaliyotlarni prokuratura organlarida o‘tashlari, sohaning malakali xodimlaridan ish o‘rganishlari mumkin bo‘ladi.
Ma’lumot uchun ushbu tajriba yurtimiz hududlarida ikkinchisi bo‘lib, shu vaqtgacha faqatgina Toshkent davlat yuridik universitetida yo‘lga qo‘yilgan edi.
UzA | O‘zbek va turkman tabiat jonkuyarlari Morxo‘rni YUNESKO ro‘yxatiga kiritmoqchi
Surxondaryo viloyatidagi "Surxon" davlat qo‘riqxonasi qo‘shni Turkmanistonning "Koytendag" qo‘riqxonasi bilan hududdagi o‘simliklarni avaylab-asrash va hayvonlarni muhofaza qilishda o‘zaro hamkorlikni yo‘lga qo‘ydi.
Batafsil:
📹 Kecha viloyat hokimi beshta hududda turar joy va obyektlarni bunyod etish ishlari bilan tanishib, yangi loyihalar qurilishiga start berdi