Bugun Surxondaryo viloyati hokimi Ulug‘bek Qosimov hududlarga tashrifini Qumqo‘rg‘on va Denov tumanlarida davom ettirdi. Xususan, Qumqo‘rg‘on tumanida "Toza hudud" DUK faoliyati bilan tanishildi hamda ishchi-xodimlar bilan uchrashuv o‘tkazildi. Shuningdek, viloyat chiqindilarni boshqarish va qayta ishlash sohasida olib borilayotgan ishlar yuzasidan ekologiya boshqarmasi axborot berdi. Viloyat rahbari korxona hududida tashkil etilayotgan bog‘ uchun daraxt ko‘chatlari ekish tadbirida ishtirok etdi.
Keyingi manzilda viloyat rahbari Denov tumanida "Shashmohkashshob qurilish invest" xususiy korxonasi tomonidan qurilishi rejalashtirilgan birinchi qavati savdo va xizmat ko‘rsatish nuqtalari bo‘lgan ko‘p qavatli turar joylar kompleksi hamda tadbirkorlik obyektlari qurilishiga start berdi.
Shundan so‘ng, Denov tumani hokimligida viloyatimiz hokimi va Ijtimoiy himoya milliy Agentligi mas’uli rahbarligida viloyatda ijtimoiy himoyaga muhtoj, nogironligi bo‘lgan insonlar uchun qulayliklar yaratish, loyihalar qurilishida bunga alohida e’tibor qaratish masalalari muhokamasi o‘tkazildi. Shuningdek, bu borada ishlab chiqilgan loyihalar taqdimot qilindi. Yig‘ilishda qurilish sohasida amalga oshirilayotgan ishlar hamda kelgusidagi vazifalar ham muhokama qilinib, chora-tadbirlar belgilab olindi.