Please open Telegram to view this post
Adliya vaziri o‘rinbosari Bekobod shahrida yoshlar bilan uchrashdi
Bekobod shahrida adliya tizimi vakillari va yoshlar o‘rtasida ochiq muloqot tashkil etildi.
Uchrashuvda Bekobod shahar hokimi N.Babayev va Adliya vaziri o‘rinbosari Sh.Rabiyev ishtirok etib, mamlakatimizda yoshlarga yaratilayotgan imkoniyatlar, qonunchilikdagi imtiyozlar hamda ularni qiynayotgan muammolarni o‘rganish va bartaraf etish borasida keng ko‘lamli ishlar olib borilayotganini ta’kidlashdi.
Tadbir davomida Adliya vazirligi tomonidan muntazam ravishda yoshlar bilan uchrashuvlar tashkil etilayotgani alohida qayd etildi. Ochiq va samimiy ruhda o‘tgan muloqotda huquqshunoslik sohasi bilan qiziquvchi yoshlar o‘zlarini qiziqtirgan savollarga javob olish imkoniga ega bo‘lishdi.
Mazkur uchrashuv yoshlarning huquqiy savodxonligini oshirish, ularning huquqiy madaniyatini yuksaltirish va kelajakda huquqshunoslik sohasida faoliyat yuritishga bo‘lgan qiziqishlarini yanada oshirishga xizmat qilishi bilan ahamiyatli bo‘ldi.