Քիչ առաջ խուլիգանություն կատարելու կասկածանքով ձերբակալվել է մայրաքաղաքի 62-ամյա բնակիչ Հասմիկ Գ.-ն: Նա և կազմված փաստաթղթերը կներկայացվեն Քննչական կոմիտե։
Բաժանորդագրվեք մեր 2-էջին
Մեկ էլ՝ Նեմեցն ուզում ա Փյունիկ թիմը նորից առնի, բայց Արթուր Վանեցյանի հետ ու Արթուր Վանեցյանի անունով։ Առաջ էլ՝ գիտես՝ Լֆիկ Սամոյի անունով էր, հետո Նեմեցն իրա տղու անունով սարքեց, հետո ծախեց էս տերերին, որ հիմա էլ իրանք են ծախում
Վահե Ղազարյան, շատ նմանա էէէէ 62-ամյաաա կնոջ:))))))))
Մեզ հասած հավաստի տեղեկության համաձայն ,Գյումրիի նախկին քաղաքապետ Սամվել Բալասանյանի ղեկավարած Բալասանյան դաշինքը, որը կազմում է մեծամասնություն Գյումրիի քաղաքապետարանի ավագաննիների կազմում ,գորշծարքի մեջ է մտել իշխանության հետ, որպեսզի Գյումրի քաղաքապետ ընտրվի Աննա Հակոբյանի բարեկամ ՝ Վահագ Մկրտչյանը այն պայմանով ,որ Սամվել Բալասանյանի որդու՝ Միսակ Բալասանյանի նկատամամբ քրեական գործը դաթարեցվի:
Քյարամյանի կողմից նախկին ակտիվիստին խոշտանգելու ապացույց Հակակոռուպցիոն կոմիտեն չգտավ:
Forwarded from ☀️NEMRUT☀️
Իսրայելը հարվածներ է հասցնում Բեյրութում բազմաբնակարան բնակելի տների ուղղությամբ։
Բարև Ձեզ պրն. Ղուկասյան ինչպես եք։
Ձեզ ուզում եմ տեղեկացնել մի խնդրի մասին։
Խոսքը վերաբերվում է ԼԻԳԱ ՍՊԸ-ին։ Կազմակերպությունը ապահովում է Արարատի մարզի քաղաքներից Երևան ուղևորափոխադրում։
Հարցը կայանում է նրանում, որ վարորդները աշխատում են օրը 15-17 ժամ , շաբաթական 2 օր հանգստով։ Տանից դուրս են գալիս 06։00 և վերադառնում են 00։00-01։00-ն։ Ստանում էին օրը 6.400 դրամ աշխատավարձ։ Թիվը այժմ 6.400-ից բարձրացրել են 13.000 դրամ՝ ժամը 722դրամ: Դրան գումարած
Վարորդը պետք է էդ գումարը ամսվա ընդացքում հավաքի, որ ամսվա վերջում տանի հետ տա հիմնարկին, որ իրենք որպես աշխատավարձ փոխանցեն քարտին։
Ավտոբուսներում տեղադրել են տեսախցիկներ, որոնցով հաշվարկում են օրվա ուղևորների թիվը և եթե վարորդները վճարեն թեկուզ 100 դրամ քիչ, մի քանի օր չեն թույլատրում դուրս գալ աշխատանքի։ Յուրաքանչյուր վարորդ օրեկան վճարում է 70-100000 դրամ գումար։
Պարտադրում են վարորդը որպեսզի գրի թե տվյալ ուղևորը որ կնգառից է նստել։ Վարորդը պետք է համ ուշադիր լինի ճանապարհին, համ էլ ուևորներին, որ հանկարծ չխառնի հաշվարկը։
Փաստաթխթերով ձևակերպում են, որ վարորդները ստանում են իրենց հասանելիք արձակուրդը, բայց չեն գնում արձակուրդ։
Ամեմնօրվա աշխատանքից հետո վարորդները լրացնում են ուղեգիր, ինչը կարող է փաստել արձակուրդ չգնալու և չվճարվելու փաստը։
Այսօր ՔՊ-ը վարչությունը Արդարադատության նախարարի թեկնածու, Սերժի սրտի գայշնիկ Արմեն Խաչատրյանի թեկնածությունը մերժել է։
Մանդարին վաճառող թուրքի փափախը կրկին դրեց գլխին փրկիչը։