Послу Копыркину и его водителю оказана необходимая медицинская помощь, у них легкие травмы, угрозы жизни нет, сообщает пресс-служба посольства РФ в Армении
Ранее сообщалось, что по причине сложных погодных условий в Ереване автомобиль дипломата попал в ДТП.
👋 👋 👉 ⬇️
Телеграм-канал «Армянин»
Հայտարարություն
Հարգելի Հայրենակիցներ, եւս մեկ անգամ դիմում ենք բոլորիդ։
Խնդրում ենք այս տեքստը տարածել։
Վարդան Ղուկասյան համակիրների խումբ:
Հայտնում եմ խորին շնորհակալությունը՝ այսօրվա ցույցի ամեն մասնակցից: Շնորհակալ եմ համակիրներից, կուսակցության անդամներից, մարզերից եկած մեր սրտացավ համաքաղաքացիներից, Ռուսաստանի դաշնությունից եկած մեր արժանապատիվ հայերից: Վստահեցնում եմ, մենք ուժեղ ենք միասին եւ կհասնենք բաղձալի արդյունքին, եթե լինենք մշտապես համախմբված եւ պահանջատեր:
Այսօր, մենք մեր միասնական ուժով ցույց տվեցինք աշխարհին, որ Վարդան Ղուկասյանը ընտրված լիդեր է հասարակության կողմից, որ նրա խոսքը արդար է, պահանջը մեկը՝ տեսնել ազատ, առանց թշնամու (ներքին եւ արտաքին) Հայաստան: Այսօր, Վարդան Ղուկասյանը, մեր բոլորի համար է գտնվում անազատության մեջ եւ ուրեմն մենք պարտավոր ենք մինչեւ վերջ կանգնել նրա կողքին, կանգնել մեր երկրի կողքին, որը մաս-մաս հանձնում են թշնամուն: Րոպե առաջ պետք է պահանջել Վարդան Ղուկասյանի ազատումը, ով դարձել է հասարակ քաղաքացու միակ հույսն ու հավատը:
Եւս մեկ անգամ, շնորհակալ եմ բոլոր ներկաներից՝ մեծից՝ փոքր եւ հավատացնում եմ, ոչինչ չի մնա անհատույց՝ թե լավը եւ թե վատը:
Հարգանքով ԴՕԿ կուսակցության հիմնադիր, պատվավոր նախագահ՝ Վարդան Ղուկասյան:
Ողջույններս հարգելի ժողովուրդ։
Ցանկանում եմ իմ խորհին շնորհակալությունը հայտնել բոլոր այն անձանց, ովքեր եկան եւ մասնակցեցին մարտի 25-ի ցույցերին Երեւանում եւ Գլենդելում։ Ցանկանում եմ հայտատարել՝ ՀՀ իշխանությունների մուրազը մնալու է իր փորը, եւ ես չեմ արտահանձնվի Հայաստանին։ Ավելացնեմ նաեւ, որ ոչ մի դրամահավաքի անհրաժեշտություն այս պահին չկա, եւ ես բավարարված եմ իմ փաստաբանական խմբի աշխատանքով եւ շատ շնորհակալ եմ Մարկ Կիրակոսից, բայց նրա անհրաժեշտությունը չկա։
Ցանկանում եմ շնորհակալություն հայտնել նաեւ այն քաղաքական գործիչներին, հանձինս Համայակ Հովհաննիսյանին, Գեւորգ Պետրոսյանին եւ Ժիրայր Սեֆիլյանին, որոնք ունեցան ազնվություն եւ համարձակություն բացէիբաց ձեռնոց նետել ՀՀ իշխանոթյուններին։ Իսկ «մնացաց ընդդիմությունները» լռեցին «ես ձեր տուն գկամ մի քիչ ուշ հնդիկներով ու արաբներով»։ Նաեւ ավելացնեմ, որ ԴՕԿ կուսակցության նախագահ Անույշ Խուդավերդյանը հավատարիմ է մնացել իր սկզբունքերին եւ ՀՀ-ում ներկայացնում է ինձ։
Կոչ եմ անում կուսակցության բոլոր անդամներին, հետեւորդներին, բարեկամներին հավաքվել նրա շուրջ։ Անընդունելի է պառակտումը եւ փոխադարձ ատելությունը։
Հարգելի ժողովուրդ, չենք հանձնվում, չենք հիասթափվում եւ չենք վախենում: Մեր ներքին թշնամին թույլ է, վախկոտ է բայց նենգ է ու չար։ Իսկ ի՞նչ է պետք չարի հաղթանակի համար. որտեսզի բարի մարդիկ ոչինչ չանեն։