⚫️Էրդողանը մտադիր է բանակցություններ վարել Պուտինի հետ Աստանայում:
♥️@RadioSputnikArm | LIVE 106.0FM
▪️«Հրապարակ»․ Քաղաքական ժողովից հետո բարձրաստիճան ՔՊ-ականների անդորրը խախտվել է։ Նիկոլ Փաշինյանն իր ելույթում ասել է, որ մինչև 2026-ը՝ մինչև համապետական ընտրությունները, կադրային փոփոխություններ է անելու, որովհետեւ թիմում կան մարդիկ, որոնց Հայաստանի հպարտ քաղաքացիները, մեղմ ասած, տանել չեն կարողանում։
▪️«Ժողովուրդ»․ ՔՊ-ականները սպառիչ պատասխաններ այդպես էլ չեն ստացել Նիկոլ Փաշինյանից Նա որևէ հստակեցում չի արել՝ ի վերջո ինչ է սպասվում սահմանազատման արդյունքում, ուր է գնում Հայաստանը, վերջին օրերին ԵՄ անդամակցության հարցը որքանով է իրատեսական: Ավելին՝ անթաքույց հայտարարել է, որ որևէ երաշխիք չկա, որ սահմանազատումից կամ մյուս պահանջների կատարումից հետո Ադրբեջանը վերջնական խաղաղության կգնա ու այլեւս սադրանքների չի դիմի:
▪️«Իրավունք»․ Փաշինյանը թիմին տեղեկացրել է, թե օգոստոսին կարևոր անելիքներ ունեն, ու յուրաքանչյուրն իր հերթին պետք է հնարավորինս քիչ թշնամիներ հավաքի իր շուրջ։ Ասել է, որ իրենք հիմա լայն հասարակության «պադերժկայի» կարիքն ունեն։ Ու վայն եկել տարել է, թե մեկի պատճառով իրենց դեմ կրքեր բորբոքվեն»,- թերթին ասել է աղբյուրը:
▪️«Հրապարակ» օրաթերթը մի քանի օր առաջ ֆիքսել է Նիկոլ Փաշինյանի անվտանգության պետ Արմեն Գասպարյանին և մի քանի այլ ՊՊԾ-ականների՝ իտալական հեծանիվների Bianchi թանկարժեք խանութում հեծանիվ ընտրելիս:
🔉Լսեք՝ ինչ են գրում թերթերը։
Վաղը ցերեկը և գիշերը օդի ջերմաստիճանը կնվազի 5-7 աստիճանով։ Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնը նաև հայտնում է՝ այդ օրերին Հանրապետության ողջ տարածքում սպասվում են անձրև և ամպրոպ, առանձին հատվածներում կտեղա կարկուտ։
171 նոր ավտոբուսներն ու տրոլեյբուսներն ամբողջությամբ չեն ներկրվել. հայտնել է Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը՝ ներկայացնելով, թե ինչու է հետաձգել Երևանում հանրային տրանսպորտի միասնական տոմսային համակարգի ներդրման ժամկետը։
⚫️Բաքվում ապօրինի պահվող Արցախի ռազմաքաղաքական ղեկավարներին այցելել են Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի աշխատակիցները։
⚫️Վաշինգտոնը շարունակում է աշխատել Հայաստան–Ադրբեջան կարգավորման ուղղությամբ. Պետդեպի խոսնակը հրաժարվել է խոսել Ալիևի և Բլինքենի հեռախոսազրույցի մասին։
❗️Սյունիքի զորամասերից մեկում երեկ զինծառայող է մահացել, հայտնում է ՔԿ–ն։
2024թ. հունիսի 24-ին ՀՀ ՊՆ ՌՈ Սիսիանի բաժնից հաղորդում է ստացվել, որ նույն օրը զորամասում՝ շարքում կանգնած ժամանակ, Դ.Ներսիսյանի մոտ ժամը 9:40-ի սահմաններում նկատվել է ինքնազգացողության հանկարծակի վատացում և գիտակցության կորուստ, որի կապակցությամբ շտապ կարգով տեղափոխվել է զինվորական հոսպիտալ, որտեղ, ժամը 10:00-ի սահմաններում, արձանագրվել է զինծառայողի կենսաբանական մահը:
Նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։
Հայաստանի և Թուրքիայի ԱԳ նախարարները հեռախոսազրույց են ունեցել․ Արարատ Միրզոյանն ու Հաքան Ֆիդանը քննարկել են տարածաշրջանային խնդիրներ, գրում է ՌԻԱ Նովոստին։
Ինչու է Ադրբեջանը կրկին սպառնում. «Աբովյան Time»
⚫️ՀԱՊԿ-ի հետ հարաբերությունների սառեցման ֆոնին ՆԱՏՕ-ին անդամակցելու հարցը Հայաստանում չի քննարկվում, «Իզվեստիային» ասել է Ազգային ժողովի «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Ալեքսեյ Սանդիկովը:
⚫️Անցած գիշեր Վիեննայից, Անթալիայից, Հռոմից, Սոչիից և Ռիգայից Երևան ուղևորվող ինքնաթիռները ժամեր շարունակ չեն կարողացել վայրէջք կատարել Երևանի «Զվարթնոց» օդանավակայանում։
⚫️Wikileaks կայքի հիմնադիր Ջուլիան Ասանժի գործը պաշտոնապես փակվել է, նա ազատ է արձակվել Սայպան կղզու ամերիկյան դատարանի դահլիճից։
❗️Հայաստանը Ադրբեջանից ստացել է խաղաղության պայմանագրի առաջարկների 10 փաթեթ. Արմեն Գրիգորյան
«Գործընթացը դինամիկ է, երբեմն առաջընթաց կա, երբեմն՝ ոչ։ Բայց մենք քրտնաջան աշխատում ենք»,–ասել է Արմեն Գրիգորյանը։
▪️«Հրապարակ»․ ՔՊ-ի Հանքավանի ժողովի ժամանակ Փաշինյանը բացել է իր «Իրական Հայաստան»-ի փակագծերը, որից պարզ է դարձել, որ նա դրա ներքո փորձում է կյանքի կոչել Ալիեւի հետ պայմանավորվածությունները՝ ՀՀ տարածքների վերաբերյալ պահանջները։
▪️«Հրապարակ»․ Ընդդիմության մեքենաներում գաղտնալսեղ սարքեր են տեղադրում։ Գաղտնալսումները հայտնվում են իշխանական լրատվամիջոցներում։