This media is not supported in your browser
🔉Լսեք՝ ինչ են գրում թերթերը։
Վաղը ցերեկը և գիշերը օդի ջերմաստիճանը կնվազի 5-7 աստիճանով։ Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնը նաև հայտնում է՝ այդ օրերին Հանրապետության ողջ տարածքում սպասվում են անձրև և ամպրոպ, առանձին հատվածներում կտեղա կարկուտ։
171 նոր ավտոբուսներն ու տրոլեյբուսներն ամբողջությամբ չեն ներկրվել. հայտնել է Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը՝ ներկայացնելով, թե ինչու է հետաձգել Երևանում հանրային տրանսպորտի միասնական տոմսային համակարգի ներդրման ժամկետը։
❗️Սյունիքի զորամասերից մեկում երեկ զինծառայող է մահացել, հայտնում է ՔԿ–ն։
2024թ. հունիսի 24-ին ՀՀ ՊՆ ՌՈ Սիսիանի բաժնից հաղորդում է ստացվել, որ նույն օրը զորամասում՝ շարքում կանգնած ժամանակ, Դ.Ներսիսյանի մոտ ժամը 9:40-ի սահմաններում նկատվել է ինքնազգացողության հանկարծակի վատացում և գիտակցության կորուստ, որի կապակցությամբ շտապ կարգով տեղափոխվել է զինվորական հոսպիտալ, որտեղ, ժամը 10:00-ի սահմաններում, արձանագրվել է զինծառայողի կենսաբանական մահը:
Նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։
Հայաստանի և Թուրքիայի ԱԳ նախարարները հեռախոսազրույց են ունեցել․ Արարատ Միրզոյանն ու Հաքան Ֆիդանը քննարկել են տարածաշրջանային խնդիրներ, գրում է ՌԻԱ Նովոստին։
❗️Հայաստանը Ադրբեջանից ստացել է խաղաղության պայմանագրի առաջարկների 10 փաթեթ. Արմեն Գրիգորյան
«Գործընթացը դինամիկ է, երբեմն առաջընթաց կա, երբեմն՝ ոչ։ Բայց մենք քրտնաջան աշխատում ենք»,–ասել է Արմեն Գրիգորյանը։
Forwarded from Sputnik Արմենիա
ՄԱԿ-ը կազմակերպություն է, որի հետ հսկայական հույսեր էին կապում գլոբալ հակամարտություն թույլ չտալու հարցում։
1945 թվականի հունիսի 26-ին Սան Ֆրանցիսկոյում 50 պետությունների ներկայացուցիչներ ստորագրեցին կազմակերպության կանոնադրությունը։