Ўзбекистон Республикасининг Мустақиллиги куни муносабати билан қутловлар учун хорижий ҳамкорларга миннатдорлик
Признательность зарубежным партнерам за поздравительные послания в связи с Днем независимости Республики Узбекистан
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Тожикистон Республикаси Президенти Эмомали Раҳмонни Мустақиллик куни билан табриклади.
Давлатимиз раҳбари Тожикистон Президентига сиҳат-саломатлик, оилавий бахт-саодат ва масъулиятли давлат лавозимидаги фаолиятида янги ютуқлар, дўст Тожикистон халқига эса тинчлик-омонлик, фаровонлик ва доимий тараққиёт тилади.
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев поздравил Президента Республики Таджикистан Эмомали Рахмона с Днем независимости.
Глава нашего государства пожелал Президенту Таджикистана крепкого здоровья, семейного счастья и новых успехов в ответственной государственной деятельности, а дружественному народу Таджикистана - мира, благополучия и процветания.
#Mirziyoyev #qutlov #Tojikiston
Электр энергияси ҳамда табиий газни ҳисобга олиш ва назорат қилишнинг автоматлаштирилган тизимларини тўлиқ жорий этиш бўйича видеоселектор йиғилиши ўтказилди.
Йил якунигача 3,5 миллион дона электр ҳисоблагич ўрнатиб, 2021 йил 1 мартгача автоматлаштирилган тизимни ишга тушириш вазифаси қўйилди.
Газ қуйиш шохобчалари, корхона ва иссиқхоналарга ҳисоблагичлар ўрнатиб, сервислар ташкил этиш, малакали кадрлар тайёрлаш бўйича кўрсатмалар берилди.
Состоялось видеоселекторное совещание по вопросам полноценного внедрения автоматизированных систем контроля и учета электроэнергии и газа.
Поставлена задача установить до конца года 3,5 миллиона счетчиков электроэнергии и запустить автоматизированную систему до 1 марта 2021 года.
Даны указания касательно установки счетчиков в газонаполнительных пунктах, предприятиях и теплицах, организации сервис-центров, подготовки квалифицированных кадров.
#Mirziyoyev #videoselektor #elektr #gaz
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Президент Хосе Даниэль Ортега Сааведрага Никарагуа Республикасининг Мустақиллиги куни муносабати билан табрик йўллади.
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев направил поздравление Президенту Хосе Даниэлю Ортеге Сааведре в связи с Днем независимости Республики Никарагуа.
#Mirziyoyev #qutlov #Nikaragua
Президент Шавкат Мирзиёев Россия Ҳукумати Раисининг ўринбосари Алексей Оверчукни қабул қилди.
Давлатимиз раҳбари коронавирус инфекциясининг глобал миқёсда тарқалиши билан боғлиқ замонавий хавф-хатарларга қарамай мамлакатларимиз ўртасидаги фаол мулоқот давом этаётгани ва ҳамкорлик суръати сақлаб қолинаётганини катта мамнуният билан қайд этди.
Учрашувда муносабатларни янада ривожлантиришнинг долзарб масалалари кўриб чиқилди.
Президент Шавкат Мирзиёев принял заместителя Председателя Правительства России Алексея Оверчука.
Глава нашего государства с глубоким удовлетворением отметил, что несмотря на современные вызовы, связанные с глобальным распространением коронавирусной инфекции, продолжается активный диалог и обеспечивается сохранение динамики узбекско-российского многопланового сотрудничества.
В ходе встречи рассмотрены актуальные вопросы дальнейшего развития двустороннего взаимодействия.
#Mirziyoyev #qabul #hamkorlik #Rossiya
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Мексика Қўшма Штатлари Президенти Андрес Мануэль Лопес Обрадорни Мустақиллик куни билан табриклади.
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев поздравил Президента Мексиканских Соединенных Штатов Андреса Мануэля Лопеса Обрадора с Днем независимости.