#Mirziyoyev #videoselektor #koronavirus #pandemiya
Prezident.uz|Facebook|Instagram|YouTube|Twitter
This media is not supported in your browser
Президент Шавкат Мирзиёев Тошкент шаҳри ва вилоятининг ўзаро чегарадош бўлган туманлари ҳудудларини ўзгартириш бўйича лойиҳалар тақдимоти билан танишди.
Пойтахтдан Тошкент вилоятига 1010 гектар, вилоятдан пойтахтга 10196 гектар ер майдони ўтказилиши режалаштирилган.
Давлат раҳбари таклифларни маъқуллаб, Тошкент шаҳрининг бош режасини қайта кўриб чиқиш, аҳолига қулай шарт-шароитлар яратиш зарурлигини таъкидлади.
Президент Шавкат Мирзиёев ознакомился с проектами по изменению территориального устройства сопредельных районов города Ташкента и Ташкентской области.
Предлагается перевести 1010 гектаров столичных земель Ташкентской области и 10196 гектаров областных земель – городу Ташкенту.
Одобрив предложения, глава государства отметил необходимость пересмотра генерального плана столицы и создания удобств для населения.
#Mirziyoyev #taqdimot #Toshkent #hudud
Ўзбекистон Президенти Шавкат Мирзиёев Ливан пойтахти Байрут бандаргоҳида юз берган кучли портлаш оқибатида кўплаб инсонлар қурбон бўлгани ва жароҳатлангани муносабати билан мамлакат Президенти Мишель Аунга ҳамдардлик билдирди.
Давлатимиз раҳбари Ливан халқига, марҳумларнинг оила аъзолари ва яқинларига чуқур таъзия изҳор этди.
Президент Узбекистана Шавкат Мирзиёев направил письмо с соболезнованиями Президенту Ливанской Республики Мишелю Ауну в связи с многочисленными человеческими жертвами и пострадавшими в результате сильного взрыва в порту города Бейрута.
Глава нашего государства выразил слова искреннего сочувствия и поддержки народу Ливана, родным и близким погибших.
#Mirziyoyev #hamdardlik #Livan
Энергетика, транспорт, коммунал хўжалик ва тиббиёт соҳаларида давлат-хусусий шерикликни кенгайтириш бўйича тақдимот ўтказилди.
Кескин танқидий руҳда ўтган тадбирда мутасаддиларга ишларни ташкил этиш бўйича аниқ кўрсатмалар берилди.
Давлат-хусусий шерикликка оид масалалар Президентнинг шахсий назоратида бўлиши қайд этилди.
Олиб борилаётган ишларнинг бориши хусусида яқин кунларда масъуллар давлатимиз раҳбари ҳузурида ҳисобот берадилар.
Состоялась презентация о расширении государственно-частного партнерства в сферах энергетики, транспорта, коммунального хозяйства и здравоохранения.
Деятельность в данном направлении подвергнута жесткой критике. Даны конкретные указания по организации работы.
Вопросы, связанные с ГЧП, впредь будут находиться под личным контролем Президента.
Определено, что в скором времени ответственные доложат главе государства об итогах осуществляемой работы.
#Mirziyoyev #taqdimot #iqtisodiyot #DXSh
"Қишлоқ хўжалигини модернизация қилиш” лойиҳасини муҳокама қилишга бағишланган видеоселектор йиғилиши бўлиб ўтди.
Жаҳон банки томонидан ажратилган 500 миллион доллар кредит маблағларини ўзлаштириш бўйича шакллантирилган лойиҳалар муҳокама қилинди.
Президент ажратилаётган ҳар бир долларни уч долларга айлантириш, имтиёзли кредитларни қайтариш бўйича аниқ ҳисоб-китоб асосида ишлаш зарурлигини таъкидлади. Қишлоқ хўжалигини илмий ривожлантириш бўйича кўрсатмалар берилди.
Состоялось видеоселекторное совещание по обсуждению проекта «Модернизация сельского хозяйства».
Рассмотрены проекты, сформированные в рамках выделенных Всемирным банком кредитных средств на 500 миллионов долларов.
Президент подчеркнул, что необходимо тщательно спланировать работу, чтобы превратить каждый выделяемый доллар в три, обеспечить возвращение льготных кредитов. Даны указания по научному развитию сельского хозяйства.
#Mirziyoyev #videoselektor #agrartarmoq #modernizatsiya
Олий таълим муассасаларига қабулни ташкил қилиш ва 2020/2021 ўқув йилига тайёргарлик кўриш масалалари юзасидан йиғилиш ўтказилди.
Президент тест синовларини Тошкент ва Нукус шаҳарлари, вилоятлар марказларидаги стадионларда ўтказиш топшириғини берди. Имтиҳонларнинг ўтказилиш жойи, вақти ва шароитлари ҳақида абитуриентлар ва ота-оналарни тўлиқ хабардор қилиш юзасидан кўрсатмалар берилди.
Состоялось совещание по вопросам организации приема в вузы и подготовки к 2020/2021 учебному году.
Президент поручил провести тестовые испытания на стадионах Ташкента и Нукуса, областных центров. Дано указание детально проинформировать абитуриентов и их родителей о месте, времени, условиях проведения вступительных экзаменов.