Youtube: www.youtube.com/PrezidentMatbuotxizmati
© O‘zbekiston Prezidentining Matbuot xizmati
Президент Шавкат Мирзиёев Тошкент шаҳрида амалга оширилиши режалаштирилган инвестиция лойиҳалари муҳокамасига бағишланган йиғилиш ўтказди.
Пойтахтимизда 2020-2022 йилларда бажарилиши кўзда тутилган умумий қиймати 9 миллиард 884 миллион долларлик 762 та инвестиция лойиҳаси тақдимот қилинди.
Сармоялар жалб этиб, зарурат бўлса, ташқи бошқарувга бериб, саноатнинг янги йўналишларини йўлга қўйиш бўйича топшириқлар берилди.
Президент Шавкат Мирзиёев провел совещание, посвященное обсуждению инвестиционных проектов, которые планируется реализовать в городе Ташкенте.
Состоялась презентация намечаемых в столице в 2020-2022 годы 762 инвестиционных проектов общей стоимостью 9 миллиардов 884 миллиона долларов.
Даны поручения по привлечению капиталовложений, а также внешнего управления где требуется, открытию новых отраслей промышленности.
#Mirziyoyev #yigilish #iqtisodiyot #investitsiya
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг Халқаро хотин-қизлар кунига бағишланган тантанали маросимдаги нутқи
Выступление Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева на торжественной церемонии, посвященной Международному женскому дню
Қадрли оналаримиз, опа-сингилларимиз, Халқаро хотин-қизлар байрами барчангизга муборак бўлсин!
--
Дорогие наши матери и сестры, поздравляем Вас с Международным женским днём!
Президент Шавкат Мирзиёев Россия ва Озарбайжон билан икки томонлама инвестициявий ва савдо-иқтисодий ҳамкорликнинг жорий ҳолати ва уни ривожлантириш истиқболларини муҳокама қилишга бағишланган йиғилиш ўтказди.
Ушбу мамлакатлар билан лойиҳаларни ўз вақтида ва сифатли амалга ошириш ҳамда инвестиция, савдо ва транспорт-логистика соҳаларидаги ҳамкорликни мустаҳкамлаш бўйича янги таклифлар ишлаб чиқишга алоҳида эътибор қаратилди.
Президент Шавкат Мирзиёев провел совещание, посвященное обсуждению текущего состояния и перспектив развития двустороннего инвестиционного и торгово-экономического сотрудничества с Россией и Азербайджаном.
Особое внимание уделено своевременной и качественной имплементации действующих проектов и выработке новых предложений по углублению взаимодействия с этими странами в инвестиционной, торговой и транспортно-логистической сферах.
#Mirziyoyev #yigilish #hamkorlik #Rossiya #Ozarbayjon
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 9 март куни Туркиянинг етакчи инжиниринг ва қурилиш компанияси - "Ренессанс Холдинг" президенти Эрман Илижак бошчилигидаги делегацияни қабул қилди.
Учрашув ўтган ой Анқарада ўтган олий даражадаги Ўзбекистон-Туркия музокараларининг мантиқий давоми бўлди.
Мавжуд лойиҳалар доирасидаги амалий ишларни жадаллаштириш масалалари муҳокама қилинди, янги лойиҳалар тақдимоти ўтказилди.
Президент Узбекистана Шавкат Мирзиёев принял делегацию ведущей турецкой инжиниринговой и строительной компании «Ренессанс Холдинг» во главе с ее президентом Эрманом Илижаком.
Встреча стала логическим продолжением узбекско-турецких переговоров на высшем уровне, прошедших в прошлом месяце в Анкаре.
Обсуждены вопросы ускорения практических работ в рамках действующих проектов, проведена презентация новых проектов.