Youtube: www.youtube.com/PrezidentMatbuotxizmati
© O‘zbekiston Prezidentining Matbuot xizmati
Президент Шавкат Мирзиёев Термиз шаҳридаги Гулистон маҳалласида бўлди, шу ерлик Сайдулла Мирзаев хонадонига кириб, оиланинг яшаш шароитлари билан танишди.
Термиз шаҳрининг Мангузар маҳалласида қурилган замонавий кўп қаватли уйларни ҳам кўздан кечирилди.
Шу билан Президент Шавкат Мирзиёевнинг Сурхондарё вилоятига ташрифи ниҳоясига етди. Давлатимиз раҳбари Тошкентга қайтиб келди.
Президент Шавкат Мирзиёев посетил махаллю Гулистон в Термезе, побывал в гостях в доме Сайдуллы Мирзаева и ознакомился с условиями жизни семьи.
Глава государства также осмотрел современные многоэтажные дома, построенные в махалле Мангузар города Термеза.
На этом поездка Президента Шавката Мирзиёева в Сурхандарьинскую область завершилась. Глава государства вернулся в Ташкент.
#Mirziyoyev #safar #Surxondaryo #mahalla
Ўзбекистон Либерал-демократик партиясидан Ўзбекистон Республикаси Президентлигига номзод Шавкат Мирзиёев сайловчилар билан учрашиш ҳамда давлат раҳбари сифатида бунёдкорлик ишлари билан танишиш мақсадида Қашқадарё вилоятига келди.
Давлат раҳбари дастлаб Қарши туманидаги Абу Муин Насафий мақбарасини зиёрат қилди, бу ердаги бунёдкорлик ишлари билан танишди.
Қуръон тиловат этилди.
Кандидат в Президенты Республики Узбекистан от Либерально-демократической партии Узбекистана Шавкат Мирзиёев прибыл в Кашкадарьинскую область для проведения встречи с избирателями, а также для ознакомления с созидательной работой в качестве главы государства.
Поездка началась с посещения мавзолея Абу Муина Насафи в Каршинском районе. Глава государства ознакомился с проделанной здесь созидательной работой.
Были прочитаны суры из Корана.
#Mirziyoyev #safar #Qashqadaryo #ziyorat
Ўзбекистон Республикаси Президентлигига номзод Шавкат Мирзиёев Қашқадарё вилояти сайловчилари билан учрашди ва ўзининг сайловолди дастури юзасидан маъруза қилди.
Шавкат Мирзиёев учрашув қатнашчилари, туман студияларидаги сайловчилар билан суҳбатлашди. Улар вилоятни ривожлантириш имкониятлари, жойлардаги муаммолар бўйича фикрларини билдирди. Номзод аҳоли таклифларини ўз дастурига киритиш ва амалга оширишга ваъда берди.
Кандидат в Президенты Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев встретился с избирателями Кашкадарьинской области и выступил с докладом о своей предвыборной программе.
Шавкат Мирзиёев пообщался с участниками встречи, избирателями, собравшимися в районных студиях. Они высказали свои мнения о возможностях развития региона, имеющихся проблемах на местах. Кандидат пообещал включить в свою программу и реализовать прозвучавшие предложения.