Youtube: www.youtube.com/PrezidentMatbuotxizmati
© O‘zbekiston Prezidentining Matbuot xizmati
Хорижда меҳнат қилаётган фуқароларга муносиб шарт-шароитлар яратиш ва улар билан тизимли ишлаш масалалари юзасидан видеоселектор йиғилиши ўтказилди.
Меҳнат мигрантларига касб-ҳунар ва хорижий тилларни ўргатиш, ўқув дастурларини чет элдаги иш берувчиларнинг талабига мослаштириш муҳимлиги таъкидланди.
Хорижда ишлаётган фуқароларнинг меҳнат стажини ҳисобга олиш, малака орттириб қайтганларнинг тадбиркорлик ташаббусларини қўллаб-қувватлаш бўйича вазифалар белгиланди.
Состоялось видеоселекторное совещание по вопросам создания достойных условий для трудящихся за рубежом граждан и налаживания системной работы с ними.
Отмечена важность профессиональной и языковой подготовки трудовых мигрантов, адаптации учебных программ к запросам иностранных работодателей.
Определены задачи по учету рабочего стажа трудовых мигрантов, поддержке предпринимательских инициатив обучившихся за рубежом лиц.