Академик Муҳаббат Абидова вафоти муносабати билан ҳамдардлик
Соболезнования в связи с кончиной академика Мухаббат Абидовой
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Афғонистон миллий байрами - Мустақиллик куни муносабати билан Президент Муҳаммад Ашраф Ғанига табрик йўллади.
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев направил поздравление Президенту Мухаммаду Ашрафу Гани в связи с национальным праздником - Днем независимости Афганистана.
#Mirziyoyev #qutlov #Afgoniston
Бугунги видеоселектор бошида давлатимиз раҳбари пандемия билан боғлиқ вазиятга тўхталиб ўтди.
Вазият ижобий томонга ўзгараётгани, лекин шифокорлар тавсияларига, қатъий эҳтиёт чораларига риоя қилинмаса, давлат карантин чекловларини қайтадан татбиқ қилишга мажбур бўлиши қайд этилди.
Пандемия шароитида Мустақиллик байрамини кўпроқ оила даврасида нишонлашни ташкил этиш масалалари муҳокама қилинди.
В начале сегодняшнего видеоселекторного совещания глава государства затронул положение дел с пандемией.
Отмечено, что ситуация начинает меняться в положительную сторону, однако в случае несоблюдения рекомендаций врачей, мер предосторожности, государство будет вынуждено вновь ввести ограничительные требования.
Рассмотрены вопросы празднования Дня независимости исходя из реалий пандемии, главным образом в семейном кругу.
Янги тизим асосида иқтисодий фаолликни ошириш бўйича видеоселектор йиғилиши ўтказилди.
Икки ойда корхоналар фаолиятини тўлиқ қувватга олиб чиқиш вазифаси қўйилди. Ҳудудларда фойдаланилмаган захиралар кўплиги, уларни оқилона ишга солиш зарурлиги таъкидланди.
Ишсиз ёшлар ва хотин-қизлар билан янги тартибда манзилли ишлаш чора-тадбирлари белгиланди.
Состоялось видеоселекторное совещание по вопросам повышения экономической активности на основе совершенно новой системы.
Отмечена необходимость выведения предприятий на полную мощность в течение двух месяцев. Указано на наличие в регионах больших резервов, которые следует грамотно задействовать.
Особое внимание уделено вопросам адресной работы с безработными молодежью и женщинами на основе новых подходов.