Давлатимиз раҳбари Бокуда озарбайжонлик адабиётшунос ва шоир Акиф Бағиров билан учрашди
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг Бокуга амалий ташрифи якунига етди, давлатимиз раҳбари Тошкентга жўнаб кетди. Ҳайдар Алиев номидаги халқаро аэропортда Президентимиз ва рафиқасини Озарбайжон адлия вазири Фарид Аҳмедов ва бошқа расмий шахслар кузатиб қўйди.
Программа рабочего визита Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева в Баку завершилась, глава нашего государства отбыл в Ташкент. В международном аэропорту имени Гейдара Алиева Президента нашей страны и его супругу проводили министр юстиции Азербайджана Фарид Ахмедов и другие официальные лица.
#Mirziyoyev #tashrif #Ozarbayjon
Президент Шавкат Мирзиёев COP-29да: "Яшил" энергетикани ривожлантириш бўйича битим, хорижий давлатлар ва халқаро ташкилотлар билан ҳамкорликни мустаҳкамлаш, Миллий павильон ва озарбайжонлик шоир билан учрашув
Президент Шавкат Мирзиёев на COP29: Соглашение о развитии "зеленой" энергетики, укрепление сотрудничества с иностранными государствами и международными организациями, Национальный павильон и встреча с азербайджанским поэтом
Президент Шавкат Мирзиёев касалликларни эрта аниқлаш ва самарали даволашга оид таклифлар тақдимоти билан танишди.
Президент Шавкат Мирзиёев ознакомился с презентацией предложений по раннему выявлению и эффективному лечению заболеваний.
#Mirziyoyev #taqdimot #tibbiyot #takliflar
Президент Шавкат Мирзиёев аҳоли ва иқтисодиёт тармоқларини энергия билан узлуксиз таъминлаш, соҳа корхоналарида самарадорликни ошириш масалалари бўйича йиғилиш ўтказди.
Президент Шавкат Мирзиёев провел совещание по вопросам бесперебойного обеспечения энергией населения и отраслей экономики, повышению эффективности на предприятиях сферы.
#Mirziyoyev #yigilish #energetika #taminot
Ўзбекистон Республикаси Президентининг "Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенати аъзоларини тайинлаш тўғрисида"ги Фармони
Указ Президента Республики Узбекистан "О назначении членов Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан"
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Олий Мажлис Қонунчилик палатасининг сайловдан кейинги биринчи мажлисида иштирок этди.
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев принял участие в первом после выборов заседании Законодательной палаты Олий Мажлиса.