Қатарга давлат ташрифининг ишбилармонлик дастури доирасида Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Қатар инвестициялар агентлиги директори - Марказий банк раиси Бандар бин Сауд Ол Сонийни қабул қилди.
В рамках деловой программы государственного визита в Катар Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев принял директора Катарского инвестиционного агентства - председателя Центрального банка страны Бандара бин Сауда Аль Тани.
#Mirziyoyev #uchrashuv #investitsiya #hamkorlik
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Доҳа шаҳрида “Power International Holding” компанияси бошқаруви раиси Мутаз ал-Ҳаййатни қабул қилди.
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев принял в городе Дохе председателя правления компании «Power International Holding» Моутаза аль-Хайята.
#Mirziyoyev #uchrashuv #PowerInternational #hamkorlik
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев “Al Mirqab Capital” холдинг компанияси ижрочи директори Саиф ур-Раҳмон Хонни қабул қилди.
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев принял исполнительного директора холдинговой компании «Al Mirqab Capital» Саифа ур-Рахмана Хана.
#Mirziyoyev #uchrashuv #AlMirqabCapital #hamkorlik
Давлат ташрифи билан Қатарга келган Президент Шавкат Мирзиёев Доҳа шаҳрида тантанали кутиб олинди. Давлатимиз раҳбари ташрифнинг биринчи куни Қатарнинг йирик компаниялари раҳбарлари билан учрашувлар ўтказди.
В городе Дохе торжественно встретили Президента Шавката Мирзиёева, прибывшего с государственным визитом в Катар. В первый день визита глава государства провел встречи с руководителями крупных компаний Катара.
Доҳа шаҳридаги “Амири Девон” мажмуасида давлат ташрифи билан Қатарда бўлиб турган Ўзбекистон Республикаси Президентини расмий кутиб олишга бағишланган тантанали маросим бўлиб ўтди.
В комплексе “Амири Диван” в городе Дохе прошла торжественная церемония официальной встречи Президента Республики Узбекистан, пребывающего в Катаре с государственным визитом.