ПРЕЗИДЕНТ СОВҒАСИ БОЛАЖОНЛАРГА ТУҲФА ҚИЛИНДИ
🎹 Хабарингиз бор куни кеча Давлатимиз раҳбари Юнусобод туманидаги 1-сонли Мусиқа ва санъат мактабида яратилган шароитлар билан танишган эди.
☑️Юнусобод тумани ҳокими Б.Абдувалиев ушбу санъат мактабида таҳсил олаётган ўқувчиларга Президент Шавкат Мирзиёевнинг эсдалик  совғаларини тантанали равишда топширди. Мукофотларни топшириш маросимида ўқувчи ёшлар санъатни пухта ўрганиб, мамлакатимизнинг маданияти ва санъатини дунёга таниши, уни юксакка кўтариши лозимлигини таъкидлади. Ўз навбатида санъат мактаби ўқитувчи ва ўқувчилари замонавий санъат мактабини бунёд этиб бергани учун Президентимизга миннатдорлик билдирди.
☑️Б.Абдувалиев, Давлатимиз раҳбари Шавкат Мирзиёев томонидан яратиб берилаётган имконият ва шароитлардан самарали фойдаланиш зарурлигига тўхталди.
📌Мутасаддилар ушбу мусиқа мактаби қисқа давр ичида нафақат мамлакатимиз миқёсда, балки халқаро танловларда ҳам қатнашиб, муносиб натижаларни қўлга киритаётганлиги тўғрисида маълумот берди.
давоми👇👇👇
🔍 Qonunchilikka ko‘ra, har yili “Eng yashil mahalla” tanlovini o‘tkazish va tanlov natijalari bo‘yicha g‘olib bo‘lgan 14 ta mahallaga Ekologiya jamg‘armasi mablag‘lari hisobidan quyidagi rag‘batlantirish choralarini ko‘rib borish belgilangan:
🔍mahallaning tegishli jamg‘armasiga daraxtlar ekish va sug‘orish, “yashil jamoat parki”ni yaratishga jami 500 million so‘mdan o‘tkazib berish;
🔍o‘zini o‘zi boshqarish organlariga xizmatda foydalanish uchun 1 tadan elektromobil xarid qilish va topshirish.