Please open Telegram to view this post
Forwarded from Veolia Energy Tashkent | Rasmiy kanal
Hurmatli Тoshkent aholisi!
✍️ 2024-yil 2-aprelda Toshkent shahar hokimining “Veolia Energy Tashkent” MChJ XK tomonidan ko‘rsatiladigan issiqlik ta’minoti xizmatlari uchun tartibga solinadigan yangi narxlar (tariflar)ni tasdiqlash to‘g‘risida“gi 215-14-0-Q/24-son qaroriga asosan 2024-yil 2-apreldan aholiga issiqlik ta'minoti va issiq suv xizmatlari uchun tariflar 15% ga ko'tarilganini ma'lum qilamiz.
🔴 Ma’lumot uchun, issiqlik ta’minoti va issiq suv xizmatlari uchun yangi tariflar avval xabar qilganimizdan farqli o‘laroq isitish mavsumi tugagan kundan bir kun o‘tib, ya’ni 27-martdan emas, balki yuqorida aytib o‘tilganidek Toshkent shahar xokimining tegishli qaroriga asosan 2024-yil 2-apreldan kuchga kirdi.
💵 Agar siz 27-martdan 2-aprelgacha issiqlik ta’minoti va issiq suv xizmatlari uchun oshirilgan stavkalarda to‘lovlarni amalga oshirgan bo‘lsangiz, to‘langan oshiqcha summa avans sifatida hisobga olinishini ma’lum qilamiz.
Ayni vaqtda Toshkent shahar hokimi Shavkat Umurzakov boshchiligidagi ishchi guruh Olmazor tumani “Mustaqil yurt” mahallasida o’rganish ishlarini olib bormoqda.
O’rganish natijalariga ko’ra mahallani “Obod mahalla” tamoyili asosida rekonstruksiya qilib, “yagona usul” (единый код) tizimiga moslashtirish rejalashtirilgan.
На данный момент рабочая группа под руководством хокима Ташкента Шавката Умурзакова проводит изучение махалли "Мустакил юрт" Алмазарского района.
По результатам изучения планируется реконструкция махалли по принципу «Обод махалли» и адаптация его к единому коду.