პარლამენტის თავმჯდომარე, შალვა პაპუაშვილი საპარლამენტო ოპოზიციის ნაწილის მიერ მისთვის გაგზავნილ წერილს გამოეხმაურა, რომელშიც მას საკანონმდებლო ორგანოს შენობის ფასადზე ევროკავშირის დროშის დაბრუნებისკენ მოუწოდებენ.
"ამასთან დაკავშირებით, მთავრობის ადმინისტრაციამ განმარტება გააკეთა. საქართველოს პარლამენტის წინ 2 დროშაა აღმართული - საქართველოს სახელმწიფო დროშა და ევროკავშირის დროშა. თუ ვინმე დროშას ეძებს, თვალები გაახილოს და ამ დროშას დაინახავს. რაც შეეხება დეკორაციებს. დეკორაციები ყოველ წელს შესაბამის თემატიკას შეესაბამება. ქართული დროშის დანახვაზე თუ ვინმეს ელეთმელეთი ემართება, სახლში დაჯდეს, მშვიდად იჯდეს და 26 მაისს საერთოდ ნუ გამოვა ქუჩაში, იმიტომ, რომ 26 მაისს ჩვენი ქვეყნის ქუჩებში ძალიან ბევრ ქართულ დროშას დაინახავს" - თქვა პაპუაშვილმა ჟურნალისტებთან საუბრისას.
@EurasiaExpress
ცოტა ხნის წინ ვაკეში სროლა იყო.
არსებული ინფორმაციით მოსაშვილის ქუჩაზე მდებარე ერთ-ერთ კაფეში მამაკაცი დაჭრეს.
ის კლინიკაში გადაიყვანეს. თვითმხილველებმა 7 გასროლის ხმა გაიგეს.
"კურიერის" ინფორმაციით, ესროლეს გუგა ფირცხალავას რომელიც სხვა პიროვნებაში შეეშალათ. ადგილზე სამართალდამცავები მუშაობენ, მიმდინარეობს საგამოძიბო მოქმედებები. შინაგან საქმეთა სამინისტროს ინფორმაციით, გამოძიება განზრახ მკვლელობის მცდელობისა და იარაღის უკანონო ტარების მუხლებით დაიწყო.
☝ "Если вам не нравится собственный флаг - сидите дома".
...так председатель парламента Грузии Шалва Папуашвили отреагировал на скандал с отсутствующим флагом Евросоюза в оформлении ко Дню независимости.
"Украшения каждый год соответствуют тематике праздника. Если кто-то злится при виде грузинского флага, он должен тихо сидеть дома и вообще не выходить на улицу 26 мая, потому что он увидит слишком много грузинских флагов", – сказал он.
❗ПО ЕГО СЛОВАМ, ФИНАНСИРУЕМЫЕ ИЗ-ЗА РУБЕЖА НПО НЕ ЗНАЮТ, КУДА ДЕТЬ ДЕНЬГИ, И УСТРАИВАЮТ ИСТЕРИКУ, РАЗДРАЖАЯ ЛЮДЕЙ И ПОРТЯ ИМ ПРАЗДНИК!
#Джвари
Поддержи канал подпиской: