Tоngi sug'orish ishlarini amalga oshirilmoqda.
🌳 Xabaringiz bor “Yashil makon” umummilliy loyihasi doirasida mamlakatimizning barcha hududlarida turli manzarali va mevali daraxt koʻchatlari ekiligan.
Hozirgi yozning issiq haroratida ularni sug‘rish va parvarishlash ishlari yo‘lga qo‘yilgan.
Fargʻona viloyat Ekologiya boshqarmasi Fargʻona shahar inspeksiyasi inspektorlari hamda Obodonlashtirish boshqarmasi xodimlari bilan birgalikda daraxtlarni tongi sug'orish ishlarini amalga oshirishmoqda.
Fargʻona shahrining Ekoshahar hududidagi 200 tupdan ortiq manzarali daraxt koʻchatlarini sug'orish ishlari olib borilmoqda.
Fargʻona viloyati Ekologiya boshqarmasi matbuot xizmati
Siz yon-atrofingizda daraxt kesilishi, chiqindi tashlanishi va boshqa shu kabi atrof-muhitga zarar yetkazadigan holatlarga duch kelsangiz, bu haqda @ecogovuz_bot orqali matn, surat va video shaklida bizga ma'lum qilishingiz mumkin.
Shuningdek, bot orqali o‘z fikr va takliflaringizni ham yuborish imkoniga egasiz.
Muhim! Murojaatingiz barcha bosqichdan to‘liq o‘tganingizdan so‘ng qabul qilinadi. Qabul qilingan har bir murojaat e’tiborga olinadi.
___
Если вы столкнулись с незаконной вырубкой деревьев, накоплением отходов или другими подобными ситуациями, наносимые экологический ущерб, вы можете сообщить нам об этом, отправив фото или видео через @ecogovuz_bot, а также внести свои комментарии и предложения.
Ваша заявка будет принята после того, как вы выполните все шаги. Каждая поступившая заявка будет рассмотрена специалистами.