#Sirdaryo #bolalar #bolalar_ombudsmani
☀️Bola yaqinlaridan qanchalik ko‘p mehr ko‘rsa, qalbiga, fikriga quloq tutilsa, uning o‘ziga, hayotga bo‘lgan ishonchi ortadi. Ana shu oddiy haqiqatning yaqqol isbotini kuni kecha Guliston shahridagi oilaviy bolalar uylarini o'rganishimiz davomida ko‘rdik.
Oilaviy bolalar uyida hukm surayotgan samimiy ahillik va baxtni ko‘rib chindan quvondik.
Tutingan ota-ona-onalar bolalarga berayotgan mehr va to‘g‘ri motivatsiya tufayli bolajonlar nihoyatda faol, maktabdagi turli musobaqalarda va tanlovlarda doimo faxrli o‘rinlari egallab kelishmoqda🏅.
Ular faqat maktabdagi dars mashg‘ulotlari bilan cheklanib qolmay, bo‘sh paytlarida birgalikda turli estetik buyumlar yasash, tikuvchilik bilan band bo‘lib, shuningdek, gimnastika, aykido, kurash kabi sport turlari hamda tasviriy san’at va she’riyat bilan mashg‘uldirlar.
Ota-onalar bolajonlar uchun ajoyib motivatsiya namunasi bo‘lib, har bir katta va kichik yutuq uchun bolalarni rag‘batlantirib borishadi, bu esa ularga yanada kuch bag‘ishlaydi💪🏻.
Bunday samimiy va do‘stona muhitda tarbiyalanayotgan bolajonlar albatta kelgusida jamiyatimizda o‘zining munosib o‘rniga ega bo‘lgan inson bo‘lib yetishadilar.